9024 Győr, Szent Imre út 33. | E-mail: titkarsag@kolcsey-gyor.sulinet.hu | OM azonosító: 202959
Bátkai Alapiskola látogatása 2019.10.25 2019-12-02T12:27:19+00:00

A Bátkai Alapiskola látogatása a Győri Kölcsey Ferenc Általános Iskolában

Intézményünk a Győri Kölcsey Ferenc Általános Iskola örömmel csatlakozott a Járd végig!- Határtalanul Magyarországon programhoz, melynek célja a Kárpát-medencei összmagyar kapcsolatok erősítése, személyes kapcsolatok kialakítása és azok elmélyítése.

1. október 25-én ennek keretében a szlovákiai (rimaszombati járás-beli) Bátkai Alapiskola 22 tanulóját, intézményvezető-helyettesét és kísérő tanárukat fogadtuk iskolánkban. Vendégeink számára 9:00 órától 14:00 óráig biztosítottunk programot. Tanítványaink (6.b osztály) műsorral és ajándékkal kedveskedtek. Az alsós tanulók által készített könyvjelzőre Kölcsey örökérvényű gondolatait jegyeztük („Idegen nyelveket tudni szép, a hazait pedig lehetségig mívelni köteleség.”), hiszen anyanyelvünk ápolása, értékeinek megőrzése határon innen és túl mindannyiunk kötelessége. Majd egy, az intézményünket bemutató rövidfilm segítségével ismerkedhettek meg vendégeink Győri Kölcsey Ferenc Általános Iskola színes nevelő-oktató munkájával. A 7. évfolyamos tanulókat barátságos futballmeccsre hívta iskolánk csapata.

Vendégeink10:30–tól exkluzív városnézésen vehettek részt. Rebák Sándor igazi gyermekközpontú programot állított össze, s városunk látnivalóival, történelmi múltjával  ismertette meg látogatóinkat. Intézményünkből egy osztálynyi tanuló (7.a osztály) is bekapcsolódott a programba segítve ezáltal a vendég és befogadó iskola tanítványai között kialakítandó kapcsolatot.

Az intézményvezető-helyettes asszony bejegyzést tett iskolánk Aranykönyvébe. Bízunk benne, hogy a néhány órás program mindkét intézmény számára hasznos volt: erősítette magyarságtudatunkat, összetartozásunkat.