9024 Győr, Szent Imre út 33. | E-mail: kolcsey_isk@kolcseysuli.hu | OM azonosító: 202959
Határtalanul 2018-06-25T08:16:31+00:00

HATÁRTALANUL PROGRAM

A Határtalanul program célja a magyar-magyar kapcsolatok építése, személyes kapcsolatok kialakítása, elmélyítése. A program a nemzetpolitikai célt fordítja le konkrét tapasztalatokra, azaz a Határtalanul a nemzeti összetartozás operatív programja. Keretében magyarországi iskolák tanulói az állam támogatásával osztálykiránduláson vesznek részt a szomszédos országok magyarlakta területein, így személyes tapasztalásokat szereznek a külhoni magyarságról.

A személyes találkozásokon keresztül a diákoknak lehetősége nyílik megismerni a határon túli magyarság kultúráját és hagyományait. A programok a célterületek történelmi emlékeinek és természeti értékeinek bemutatását is tartalmazzák.

Az utazások az Emberi Erőforrások Minisztériuma anyagi támogatásával valósulnak meg.

Intézményünk rendszeresen pályázik Határtalanul programokra. Az utaztatásra javasolt korosztály elsősorban a hetedikeseké. A részvételhez a tanulóknak osztályfőnöki javaslat és szülői engedély szükséges. Csoportonként 40 diákunk utazhat, a szervezési, vezetési feladatokat négy nevelő látja el.