KÖL-DÖK 2017-09-19T10:21:20+00:00

A DÖK munkaterve a 2017/18-es tanévben

A DÖK alapfeladata, hogy tagjait megtanítsa:

• az érdekképviseletre, jogaik és kötelességeik figyelembe vételével, azokkal összhangban;
  • a közéleti feladatok ellátására: maguk döntsenek működésükről, szervezeti kereteikről, vezetőségükről;
  • javaslat és véleménynyilvánítási lehetőségről a nevelési-oktatási intézmény működésével és a tanulókkal kapcsolatos valamennyi kérdésben.

Iskolánkban a diákönkormányzat a DÖK SZMSZ ismeretében, DÖK segítő tanár segítségével tevékenykedik. A DÖK éves munkatervének összeállításakor figyelembe veszi és feladatai közé beépíti a tanév kiemelt feladatait, amelyek a következők:

• a jogszabályi változások beépítése a napi gyakorlatba,
  • toleranciára és demokráciára nevelés,
  • mindennapos testmozgás; a tanári példamutatást is beleértve,
  • intézményi és partneri elégedettségmérés
  • a művészeti nevelés erősítése,
  • környezettudatos magatartás erősítése, különös tekintettel a szelektív hulladékgyűjtésre

A jogszabályi változások beépítése a napi gyakorlatba:

• Házirend
  • SZMSZ
  • Pedagógiai Program

Iskolai életünket szabályozó belső dokumentumaink tartalmi megismerése, a változásainak tudatosítása egyik legfontosabb feladatunk.

Toleranciára és demokráciára nevelés:

• Egymás kölcsönös elfogadása, tiszteletben tartása a közösségi lét alapfeltétele. A diákönkormányzat tagjai ebben járjanak élen.
  • Problémák esetén forduljanak az osztálytitkárokhoz és osztályfőnökeikhez bizalommal.

Mindennapos testmozgás, a tanári példamutatást is beleértve:

• Diákjainknak testnevelés órákon, iskolai sportcsoportokban, sportversenyeken és intézményen kívüli programokon van lehetősége mindennapos testmozgásra iskolánkban.
  • A sportcsarnok építését támogatjuk, és javasoljuk a mielőbbi megépítését.
  • Jó példát mutatnak az egyénileg vagy csoportosan sportoló kollégák az élethosszig tartó önképzés területén is.

Közéleti szereplésre való nevelés:

• A DÖK választott vezetői irányíthatják az intézményben folyó DÖK tevékenységeket
  • Diákközgyűlésünk megfelelő keretet biztosít az éves diák-önkormányzati munka bemutatására, a közszereplés gyakorlására.
  • A rendezvényeken szerzett tapasztalatok fejlesztik tanulóink ismereteit, nemzeti identitásuk erősödését.

Környezettudatos magatartás erősítése, különös tekintettel a szelektív hulladékgyűjtésre:

• A szelektív hulladékgyűjtés napi gyakorlattá válása minden osztályunk feladata. Az elmúlt év tapasztalatai alapján a hulladékgyűjtést még körültekintőbben, a gazdasági, fenntartó szervezettel egyeztetve kell megvalósítani.
  • Szoros együttműködés az iskola ÖKO csapatával

8.B Dub Dorina Nagy Szabolcs
8.C Burkali Lili Bárány Laura

DÖK - Ütemterv