Labdarúgás 2017-03-18T14:30:44+00:00

Labdarúgás

Iskolánkban  1999/2000 tanévtől  kezdődően  foglalkoztunk  iskolai  focival, a következő  okok alapján meghozott döntésre alapozott:

• A magas osztálylétszámok miatt szinte minden évfolyamban ügyes  sportolni  vágyó gyermek választotta volna szívesen a futballt délutáni sportként
  • A lehetőségek és a körülmények alkalmassá tették az iskolánkat a futball oktatására
  • Több szülő jelezte, hogy szívesen segít aktívan és tevékenyen támogatva a gyerekek sportolását (mezek készítésben, utazásban stb.)

Azóta számtalan új, kupa és városi megyei valamint országos eredmény igazolta, hogy jó döntést hoztunk. 2000-2006 évig általában a Diákolimpiai Futballtornákon vettünk részt kizárólag , kiegészítve néhány meghívásos emléktornával, ( pl: Lakat Kupa , Fehér  Miki Emléktorna) A korosztályok 1. – 2. és 3. korcsoportban indultak, képzésüket,  Kálmán Tibor testnevelő végezte egyedül.

2006-tól léptünk be az Országos Utánpótlás Képzés Programba, amely először Góliát, később NUPI  (Nemzeti Utánpótlás Iroda ) most legújabban, Bozsik program néven ismert.

Ez a váltás azt eredményezte, hogy a 7-8 éves korban nevezett, hivatalosan és országos szinten regisztrált gyerekek nem csak esetlegesen álltak össze egy-egy verseny, torna erejéig, hanem folyamatosan 12 éves korig rendszeresen versenylehetőséghez jutottak. A program az iskolák részére képzési anyagot és sportfelszerelést is biztosított!

Foci edzés a Kölcseyben

2010/2011 tanévtől Csirke Rudolf és Mujzer Richárd tanárok belépésével bővült a felvett tanulói korosztályok képzése.
Mujzer Richárd aktív munkájának köszönhetően beindult a felső tagozatos III.-IV. korcsoportos lányok fociképzése  és a fiúk rendszeres utánpótlásszintű versenyeztetése.
Csirke Rudolf az alsó tagozatos I.-II. korcsoportos futsalversenyeken nevezett a Kölcseys csapatainkkal.
Az eredményes munka meghozta gyümölcsét! Csapataink rendszeres résztvevői a Telkiben megrendezett Országos fesztiváltornáknak, ahol rendkívül színvonalas programban szerepelünk és általában szép eredményeket érünk el.

Foci edzés a Kölcseyben

Eredményeink

Dr. Szűcs Jenő – Arrabona-Med iskolai futsal bajnokság (városi forduló)*

1-2. oszt.: 2. helyezés Felkészítő: Csirke Rudolf